Úvodná konzultácia zdarma+421 948 426 548

Chronická únava

Znova budete chcieť aj vládať!

Pohyb je život

Naši pacienti potvrdili, že dôvodom ich chronickej únavy boli komplikácie spojené s degeneratívnym ochorením chrbtice. Akútne a dlhotrvajúce bolesti krku, chrbta, krížov, celková i lokálna svalová stuhnutosť, tŕpnutie, brnenie a pocit mravčenia v horných i dolných končatinách, pocity zníženej citlivosti, ale aj z toho vyplývajúce poklesy nálad či apatia mali na ich každodenný život mimoriadne negatívny vplyv.

Ťažko zaspávali, nočný odpočinok im neprinášal vytúženú úľavu, budili sa s pocitom únavy a ťažko vstávali. Počas dňa sa pre bolesť, celkový telesný diskomfort, neschopnosť zotrvať v jednej polohe či obsedieť nevedeli plnohodnotne sústrediť na bežné činnosti. Ich pracovný výkon sa radikálne znížil alebo ho dosahovali s mimoriadnou námahou. To všetko cítili ako začarovaný kruh, ktorý mal výrazne negatívny vplyv na ich organizmus v podobe chronickej únavy. Nepomáhali im lieky, oddychové alebo relaxačné aktivity, terapie, zmena životosprávy a životného štýlu, ergonomizácia pracoviska, nová stolička, zdravotný matrac ani cvičenie.

Liečba Impedančnou terapiou im však odstránila príčiny nedostatočnej regenerácie organizmu. Dôvodom boli poškodené platničky, ktoré spôsobovali útlak nervov, miechy, neprirodzené držanie tela a s tým spojené komplikácie v podobe stuhnutých a neskôr aj na dotyk bolestivých svalov, ich úponov, imobilitu a v krajnom prípade invaliditu.

Pacienti vďaka účinku Impedančnej terapie potvrdili dramatické zlepšenie zdravotného stavu a celkový nárast telesnej i duševnej vitality.


Diagnóza:
Únava je prirodzenou súčasťou nášho života. Telo nám tak pripomína, že potrebuje po námahe relaxovať a získať novú energiu. Problém nastáva, pokiaľ je pacient aj napriek dostatočnému odpočinku dlhodobo bez energie a unavený. Príčin môže byť viac (anémia, nízka hladina cukru v krvi a pod.). Počas anamnézy a vstupných vyšetrení na Klinike Impedančnej terapie sme identifikovali, že naši pacienti trpeli degeneratívnou chorobou medzistavcových platničiek.