Úvodná konzultácia zdarma+421 948 426 548

Hernia disku

Hernie po Impedančnej terapii ustupujú

3D VIZUALIZÁCIA ÚSTUPU HERNIE. PACIENT MUŽ.

Impedančná terapia stiahla herniovanú/vyklenutú časť. Odstránila tak výrazné bolesti v dolnej končatine. Pacient sa nemohol hýbať, veľmi často cítil pri pohybe prasknutie, ktoré vyústilo do náhlej, akútnej bolesti (ľudovo vyskočená platnička). Na ťažkosti nezaberali medikamenty, masáže, ergonomizácia pracoviska ani ortopedický matrac. Pacient trpel chronickou únavou, bolesťami hlavy a mal poruchu močenia. Situácia sa pre neho stala kritickou až do takej miery, že mu hrozila operácia. Vďaka liečbe Impedančnou terapiou sa jej bez rizika vyhol. Odstránený útlak nervu spôsobil pozitívnu až radikálnu zmenu v kvalite života pacienta.


Po aplikácii Impedančnej terapie pacientom zanikajú hernie platničiek. Ich regenerované jadro totiž nadobudne pôvodný tvar, je pevnejšie a preto už netlačí na vonkajšie chrupavky, ktoré pozorujeme ako zvráskavený a vyklenutý útvar platničky. Po Impedančnej terapii majú pacienti fyziologický, oválny tvar platničky so zaoblenými okrajmi. Pretože už netlačí na okolité štruktúry, miechu či spinálny nerv, nespôsobuje bolesť alebo necitlivosť/tŕpnutie končatín.

Pri chirurgickom, miniinvazívnom či endoskopickom riešení je nežiadúci presah medzistavcovej platničky fyzicky odstránený, prípadne sanovaný podaním lokálnych medikamentov. Okrem toho, že ide o rizikové postupy, neriešia príčinu problému, tj. degenerovanú platničku, ktorý tak má tendenciu po určitom čase opäť v rovnakom rozsahu zaťažovať organizmus. Overte si preto, aká je prognóza regresu Vašich ťažkostí pri doterajších postupoch odstraňovania degeneratívnej choroby medzistavcových platičiek. Po absolvovaní Impedančnej terapie sa k nám už totiž spokojní pacienti nemajú dôvod vrátiť.

Zavolajte, a vysvetlíme Vám prečo.


Diagnóza:
Ide o situáciu, keď sa medzistavcová platnička uvoľní a vytlačí do okolitého priestoru - hernia disku. Bolesť vzniká pri následnom tlaku na miechu alebo na koreňové nervy, ktoré z nej vystupujú z boku po celej dĺžke chrbtice. Bolesť tak môže vystreľovať do nôh, rúk, šije a iných periférnych oblastí tela.. Častým príznakom sú aj brnenie či mravčenie v končatinách.